22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

0
196
22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı haftası ve Diş Hekimleri Günü’dür, 1996 yılından itibaren Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır.

Sağlıklı bir toplum yaratmanın ilk şartı sağlıklı bireyler olmaktır. Sağlığımızın en önemli unsurlarından biri olan ağız ve diş sağlığının bu kapsamdaki önemi göz ardı edilmemelidir. Sağlık, ağızda başlar. Bu konu ile ilgili toplum bilincinin arttırılması sadece diş hekimlerinin çabaları ile değil herkesin katkıları ile yerine getirilebilir. Dentaxim Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak geçmişi yüz yıllar öncesine dayanan böylesi seçkin ve kutsal bir mesleğin mensupları diş hekimlerinin Dünya Diş Hekimliği Günü’nü ve yine aynı tarihte olan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutlarız.

Diş hekimliği en çok korkulan meslekler arasında sayılmaktadır, hastalar kontrolden dahi çekinmektedir. Bu yüzden insanlar sağlığını göz ardı etmekte ve bilgi eksikliğinden ağız sağlığına dikkat edememektedir. Her birey 6 ayda bir ağız ve dişlerinin hijyeni, sağlığı ve estetiği için hekimine rutin bir şekilde görünmelidir.

Ağız ve diş sağlığınız sadece ağzınızı değil, psikolojinizi ve dış görünüşünüzü de çok önemli bir ölçüde etkilemektedir. Yapılan araştırmalara göre, dişleri sağlıklı görünen insanlar gülümsemeden çekinmediği için daha mutlu olmaktadır.

Unutmayın, en küçük problemler göz ardı edilirse durdurulamaz problemlere yol açabilir. Haydi, gelin ağız ve diş sağlığı haftasında bilinçlenerek dişlerimize gerekli özeni gösterelim!

Dentaxim ailesi olarak, birçok hastamızı bu önemli haftada, bilinçlendirmenin ve sağlıklı gülüşlere kavuşturmanın mutluluğunu yaşamak isteriz…

 Kliniğimiz de yapabileceğimiz tedaviler;

– Genel Diş Hekimliği

– Oral Diagnoz

– 3D Çene ve Diş Tomografisi

– İmplantoloji
– Eksik Diş Tedavisi Gülüş Tasarımı

– Estetik Kaplamalar

– Protez

– Porselen ve Zirkonyum Kaplama

– Tam ve Yarım Damak Ortodonti

– Dişlerin Diziliş Bozukluğu Tedavisi

– Pedodonti

– Çocuk Diş Hekimliği

– Periodontoloji

– Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

– Diş ve Çene Cerrahisi

– 20’lik ve Gömük Diş Operasyonları

– Endodonti

– Kanal Tedavileri

– Cerec

İnternet sitesi;www.dentaxsim.com

İnstagram; www.instagram.com/denttaksim

Telefon numarası; 0212 249 08 84

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here