23 Yıllık “Güven” Tecrübesi

0
115

23 Yıllık “Güven” Tecrübesi

Zahmetli bir yemektir mantı. Zordur, emek ister. Usta eller tarafından incecik açılan hamurun içerisine eklenen birinci sınıf malzemelerle taçlanır. Mantının tarihini biraz araştırdığımızda on üçüncü yüzyıla kadar gittiğini görürüz. Aslında mantı her yörede ve her kültürde farklı isimlendirildiği gibi yapılışları ve malzemeleri de farklıdır. Türklerin bildiği mantı çeşitleri, yine Türklerin yaşamış olduğu Orta Asya’da ve Kafkasya’da bulunan lezzetlerden ortaya çıkmıştır. Biraz daha incelediğimizde mantının kökeninin Çin’e dayandığını görüyoruz. Adını Çin – Kore kökenli “Mantou” sözcüğünden almıştır. Kimi zaman bohça şeklinde kimi zamanda üçgen şeklinde katlanarak hazırlanır.

Mantı, nesilden nesile aktarılan kültürel bir mirasımızdır. Türk mutfağının vazgeçilmez değerlerindendir. Bizde bu değeri gelecek nesillere en sağlıklı şekilde ulaştırmak için sürekli ve durmadan ilerliyoruz. Bu amaçla 23 yıldır sofralarınıza mantının en lezzetlisini sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz.

Bizim hikâyemiz, 1993 yılında evimizin mutfağında başladı. O günden bugüne lezzet ve kalitemizi “Güven”  ile devam ettiriyoruz. Sektörümüze getirdiğimiz ilkler ve yenilikçi çözümlerimizle gücümüze güç katarak ilerledik. Tüm gelişmelerimizdeki birincil amacımız kalite standartlarımızı arttırmak oldu. Aneda Gıda olarak Güven ve İnciana adıyla piyasada olan iki ürünümüz var. İki ürünümüzde annelerimizin mantılarını aratmayacak kalite ve lezzettedir. İnciana ve Güven mantının tarifini hiç değiştirmeden, 1995’den bugünlere kadar getirdik.

Fabrikamızda yıllık 3.000 ton üretim kapasitemiz bulunmaktadır. Yaklaşık olarak yıllık 1.000 ton üretim ile ilerlemekteyiz. Her geçen sene üretim kapasitemizi ve ürün çeşitliliğimizi arttırmak için çalışıyoruz. Çünkü, biz tüketicilerimizin kaliteli ve sağlıklı ürünler tüketmelerini istiyoruz.

Önceliğimiz “5D” stratejimiz; Doğru Ham Madde, Doğru Üretim, Doğru Ürün, Doğru Fiyat ve Doğru Satış Kanalı.

Bu stratejiyle ürünlerimizin sağlıklı ve birinci sınıf ham madde ile üretilmesini sağlıyoruz. Biliyoruz ki sağlıklı ve kaliteli üretim, öncelikle sağlıklı ham madde temini ve bunun en iyi şartlarda muhafazasından geçer. İyi bir ham madde ve kaliteli üretim aşamasından sonra ürünlerimizin kalite standartlarının bozulmaması için -18°C soğutmalı frigofrik araçlarımızla satış ortaklarımıza ulaştırılmasını sağlıyoruz. Ürünlerimizin, kalitesinin ve tazeliğinin ilk günkü gibi olması için satış noktalarımıza derin dondurucular gönderiyoruz. Böylece üretimden, dağıtıma ve sofralarınıza ulaşana kadar tazeliğini ve kalitesini koruyor.

Yaptığımız tüm ürünlerimize karakterimizi katıp, biz oluyoruz.

Aneda Gıda olarak, müşterilerimizden, satış ortaklarımızdan ve çalışanlarımızdan gelen önerilerin hepsini tek tek ve büyük titizlikle değerlendiriyoruz. Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda -40°C şok odaları kurduk. Çünkü ürünün besin değerlerinin korunması için hızlı şoklanması ve -18°C de saklanması gerekir.

Bizde bu tüm bu prensiplerimizden yola çıkarak üretimden başlayarak sizlerin sofralarınıza gelene kadar ki tüm süreci titizlik ve disiplinle yönetiyoruz. Tüm ürünlerimizin ilk günkü tazeliğini koruması bizim en büyük sorumluluğumuz. 23 Yıllık “Güven” Tecrübesi

Aneda Gıda ailesi olarak, ürünlerimize en sağlıklı şekilde ulaşabilmeniz ve damak tadınıza hitap eden lezzetli mantı çeşitlerimizi, keyifli sofralarınızda görmek için daima “Güven”  ile ilerlemeye devam edeceğiz.

Her zaman “Kalite ve Güven”  ilkeleriyle ilerledik.

Biz bir aileyiz ve birlikte büyüyoruz…

23 Yıllık “Güven” Tecrübesi

Güven Mantı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here