Desa’dan Porto Cervo’ya Yeni Mağaza

0
184
Desa'dan Porto Cervo'ya Yeni Mağaza

Türkiye’de deri modasına yön veren, yüksek kalite ürün ve işçiliğiyle alanında öncü olan DESA, Türkiye sınırlarını aşarak her geçen gün yurt dışında daha da büyüyen dünyasını, İtalya’nın en ünlü rotalarından Porto Cervo’da açtığı yeni butiği ile güçlendiriyor.

Melih Çelet’in 1970’li yıllardaki girişimi ile kurulan DESA, 1972’de %100 deri üretim kadın çantaları ile kendini tanıttı. 1973 senesinde ilk mağazasını Erenköy’de açan DESA, ilk Türk üretimi, hakiki deri, kadın omuz çantasını Türk pazarına kazandırdı.

İhracat gücüyle Türkiye’nin lider kurumları arasında yer alan DESA, Amerika, Kanada, İspanya, Fransa, Almanya, Portekiz, İsviçre, İtalya, Çin, Rusya, Avusturya, Yunanistan, Katar, Japonya, Kore, Avusturalya, Hollanda olmak üzere, dünyada tam 17 ülkeye ihracat yapıyor. DESA, dünyanın en büyük seyahat ürünleri markası olan Samsonite’ın 24 yıl boyunca distribütörlüğünün ardından, 2007 yılında Samsonite ile %40 – % 60 ortaklık yapısıyla kurduğu ortak girişim sayesinde uluslararası profilini daha da güçlendirmiştir. Samsonite markasının yanı sıra Lipault Paris, American Tourister, TUMI gibi lider seyahat markaları da bu girişimde önemli rol oynamaktadır.

DESA, 80’li yıllardan beri dünyaca ünlü markalar için yaptığı üretimle de uluslararası pazarda önemli bir rol oynuyor. Yaklaşık 1900 kişilik ekibiyle her sene gücüne güç katan ve alanında fark yaratan girişimlere imza atan DESA, Türkiye’deki 131 mağazası ve dünya çapındaki satış kanallarıyla, 2017 senesinde 207,4 milyon TL’lik bir ciro elde etti.

Uluslararası satış kanallarıyla anlaşması bulunan DESA, aralarında Harvey Nichols Hong Kong , Beverly Hills Madison International gibi dünyaca ünlü adreslerin yer aldığı tam 180 satış noktasında yer alıyor. İhracat çalışmaları ve satış kanalları üzerinden İtalya’yla yakın ilişkileri bulunan, tasarımları ve koleksiyonlarıyla modanın kalbinin attığı bu ülkede büyük ilgi gören DESA, uzun zamandır heyecanla beklenen yeni butiğini Porto Cervo’da açtı. İtalya’nın can damarlarından, dünyaca ünlü iş insanlarının, jet sosyetenin ve oyuncuların alışveriş durağı olarak tanınan Porto Cervo’da, Roberto Cavalli, Missoni, Tod’s gibi lüks markaların yer aldığı bölgede yeni butiğini açan DESA, yurt dışındaki önemli pazar payını Porto Cervo’daki yeni mağaza girişimiyle daha da büyütmenin gururunu yaşıyor.

www.desa.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here