Dr. Funda Demir İm

0
341
Dr. Funda Demir İm

Medikal estetik uzmanı DR. Funda Demir İm, Oxygeneo yeni nesil cilt bakımı ile “Legend Tripollar” frekans uygulamasının vücutta yarattığı etkileri anlattı.

Yurt dışındaki eğitiminin ardından ülkemizde çeşitli hastanelerde görev alan Dr. Funda Demir İm, medikal estetik alanındaki uzun yıllara dayanan bilgi birikimini ve tecrübesini Akasya Acıbadem’de hizmete açtığı kliniğinde danışanlarının güzelliği için kullanıyor. En son teknolojiyi yakından takip eden Dr. İm danışanlarının cilt bakımı, estetik ve zayıflama problemlerine en yeni uygulamalarla çözüm sunuyor. Oxygeneo yeni nesil cilt bakımı ile Legend Tripollar Frekans uygulaması ise Dr. İm’in danışanlarıyla buluşturduğu en yeni uygulamalar olarak dikkat çekiyor. Türkiye’de sadece üç klinikte kişilere sunulan bu uygulamaların yüzde ve vücutta yarattığı etkiler hakkında bilgi veren Dr. Funda Demir İm ayrıca medikal estetik alanında çıkan en son uygulamaları danışanlarıyla buluşturmak için neler yaptığından bahsetti.

Funda Hanım, sektörünüzdeki gelişmeleri yakından takip eden bir isim olarak danışanlarınızın sorunlarına en yeni uygulamalarla çözüm sunuyorsunuz. Bu yeniliklerden biri olan Oxygeneo yeni nesil cilt bakımının yarattığı etkilerden ve işlem esnasında nasıl bir çalışma gerçekleştirdiğinizden kısaca bahseder misiniz?

Gelişen teknolojiyi ve medikal estetik alanında gerçekleştirilen yeni tedavi tekniklerini tüm dünya ile paralel olarak ülkemizde de takip etmeyi amaç edinmiş bir hekimim. Kliniğimizde danışanlarımızla cilt bakımında yeni bir sayfa açan Oxygeneo teknolojisini buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Oxygeneo teknolojisi 3 temel bakımı aynı anda sunan ve bu özelliğiyle farkını hissettiren yeni nesil cilt bakımıdır. Arındırma, besleme ve oksijen sağlama yoluyla cilde etki eden Oxygeneo, cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırırken benzersiz canlandırıcı formülüyle cildi besliyor ve ihtiyacı olan oksijeni içten sağlayarak ciltte oluşan lekelenmeleri ve kırışıklıkları en aza indirgiyor.

Peki, Oxygeneo yeni nesil cilt bakımının diğer cilt bakımı uygulamalarından farkı nedir? Kimler bu uygulamayı tercih etmeli? Uygulama sonrasında kişilerin nasıl bir ritüel uygulaması gerekiyor?

Oxygeneo ile cilt ölü hücrelerden mekanik bir yolla arınıyor, derin bir oksijen terapisi ile canlanıyor, zengin bir etken madde kokteyliyle renk bütünlüğüne ulaşıp tazelenmekle kalmıyor; Tripollar radyofrekans ile aynı zamanda sıkılaşıp gerginleşiyor. Oxygeneo genç ve yaşlı tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Hepsi bir arada ve hepsi aynı anda uygulanabilme özelliği sayesinde tek seferde oksijenpeeling, radyofrekans ve ultrason uygulamasını kısa sürede deneyimleme ve sosyal hayatlarına geri dönebilme şansı verdiği için hastalarımız tarafından çok tercih edilen bir uygulamadır.

“DANIŞANLARIMIZI HIBRIT ENERJİ UYGULAMASIYLA TANIŞMAYA VE GÜZELLİKLERİNE BİR HIBRIT ÇAKMAYA DAVET EDİYORUZ”

Oxygeneo yeni nesil cilt bakımının yanı sıra kliniğinizde Legend Tripollar Frekans uygulamasını da gerçekleştiriyorsunuz. Legend Tripollar Frekans kişilere nasıl bir değişim vadediyor? Bu uygulamanın özelliklerinden de kısaca bahseder misiniz?

Legend Tripollar radyofrekans uygulamasının Hibrit enerji özelliği sayesinde derideki hyalüronik asit miktarı dolgu uygulaması yapılmadan arttırılıyor. Bu uygulamada ayrıca kolajen ve elastin miktarının yükselmesi sonucu cilt daha sıkı, tazelenmiş bir görünüme sahip olurken dermiste de doğal bir dolgu etkisi ortaya çıkmaktadır. Hibrit teknolojisi radyofrekans, galvanik akım ve trifraksiyonel özellikleri ile cildi sıkılaştırmakta, üst tabakayı yenilemekte kolajen artışı sağlayarak daha parlak ve sıkı bir cildin oluşmasını cerrahi operasyona gerek kalmadan tek seansta sağlamasıyla bir mucize yaratmaktadır. Hibrit enerji uygulaması 12 günde bir yapılabilen acısız, kolay ve hızlı bir uygulamadır. Uygulama sonrası ciltte herhangi bir iz ve hasar oluşmaz. Doğal bir dolgu etkisi uygulamadan hemen sonra hissedebilmektedir. Danışanlarımızı en kısa zamanda en yeni teknoloji olan Hibrit enerji uygulamasıyla tanışmaya ve güzelliklerine bir HIBRIT çakmaya davet ediyoruz. Ayrıca yine diğer bir özellik olan Trilipo (3 kutuplu) radyofrekans teknolojisi de sadece derinin sıkılaştırılmasını, kırışıkların ve çizgilerin azalmasını sağlamaz aynı zamanda Dinamik kas aktivasyonu teknolojisini de birleştirerek deri altındaki yağ dokusunun ısıtılarak sıvılaştırılmasını sağlar. Bu sayede egzersiz ve diyet yardımıyla eritilemeyen lokal yağ dokuları eritilebilmekte, derideki portakal kabuğu görünümü önemli ölçüde düzeltilebilmekte ve bel-bacak, kol çevresi ölçümlerinde azalmalar kaydedilebilmektedir.

Türkiye’de sadece üç merkezde gerçekleştirilen bu iki uygulamayı yapan kişilerden biri de sizsiniz. Alanında başarılı işlere imza atan bir hekim olarak iş hayatında kendinizi nasıl geliştiriyorsunuz? Medikal estetik alanındaki son çıkan uygulamaları kaçırmamak adına neler yapıyorsunuz?

Türkiye’de bu teknolojiyi kliniğimizde ilk uygulayan hekimlerden biri olmaktan çok büyük mutluluk ve gurur duymaktayım. Teknolojinin ve Medikal estetik tedavilerinin hızla geliştiği ve çok etkili sonuçlar elde edildiği günümüzde gelişmeleri dünya ile paralel olarak kendi ülkemde de uygulayabilmeye çalışıyorum. Artık bu konuda Avrupa’da ve Amerika’da kliniklerle teknoloji ve güncel tedavileri takip etme konusunda başa baş gittiğimizi gururla söyleyebilirim. Bunu gerçekleştirebilmek çok okumak, ulusal ve uluslararası klinik çalışmaları ve literatürü takip etmekten geçiyor. Ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen yabancı meslektaşlarımızla yurt dışı kongrelerinde sık sık bir araya gelerek deneyimlerimizi paylaşmakta çok önemli. Ve tabii ki en önemlisi bu yoğun tempoda ruhumu beslemek adına kendime, özel hobilerime ve aileme zaman ayırıyorum. Hayattan küçük molalar alarak kendimi motive ediyorum.

Dr.Funda Demir İm

Medikal Estetik Uzmanı 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here