Ev Tekstili ve Dekorasyonu Fuarı

0
138
Ev Tekstili ve Dekorasyonu Fuarı

Tekstil ile Sanat Home&Tex’te buluşacak!

Ev tekstili ile dekorasyonuna ait tüm ürünlerin bir arada sergilendiği, CNR Holdingkuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği) işbirliğiyle düzenlenen Home&Tex Fuarı, 26-29 Eylül tarihlerinde, ihracatın merkezi CNR Expo Yeşilköy’de kapılarını açıyor.

Türk ev tekstili sektörünün ihracat oranına maksimum katkı sağlayacak olan fuarda, sektöre yön verecek seminer ve etkinlikler de düzenlenecek.

Fuarın en önemli etkinliklerinden biri de Tekstil Tasarımcıları Derneği tarafından fuar süresince yapılacak olan yazma el baskısı tekniği ile baskı workshop, bilgisayarlı ve manuel dokuma tezgahı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görecek.

Diğer etkinlikler gibi yazma el baskısı da fuar süresince devam edecek. Etkinlik sonunda, ziyaretçilerin beğendiği kalıp ile kumaş üzerine yapacakları baskı kendilerine hediye edilecek. Otomatik bilgisayarlı dokuma tezgahı ise Gülas Makina’nın desteği ile düzenlenecek. Ziyaretçiler bu alanda bilgisayardan seçtikleri deseni makinaya aktararak dokuyacaklar.

Fuara, Tekstil Tasarımcıları Derneği tarafından masa üstü manuel el dokuma tezgahı da getiriliyor. Fuar ziyaretçileri bu alanda, istedikleri motiflere geleneksel yöntemlerle hayat verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here