Gül Tanrıverdi

0
220
Gül Tanrıverdi

“Vardığınız konumlar için çabalamak ve her detayı gözden kaçırmamak önem taşıyor.”

Altın Rehber TV tarafından 2017 yılında Türkiye’nin önde gelen firma ve iş adamlarının yanı sıra siyaset, magazin ve sanat dünyasından bir çok seçkin kişilerin katıldığı “Yılın En’leri” ödül gecesi düzenlendi.
Türkiye’nin En’leri gecesinde Gül Tanrıverdi, “Yılın En İyi Girişimcisi” ödülünü kazanmayı hak etti. Cadde Life olarak başarısını nelere borçlu olduğunu öğrenmek adına kendisi ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

Cadde Life :Önceliklere sizi tebrik ederiz. Yılın en iyi girişimcisi ödülünü kazanmanızda sizce en büyük etken nedir?

Gül Tanrıverdi :Öncelikle sizlere ve bana bu ödülü layık gören herkese çok teşekkür ederim.Başarının sırrı, hırs, azim ve çok çalışmaktır. Ne olursa olsun hedeflerinizden vazgeçmemek, engellerle baş etmek ve tabi ki çok çalışmak en önemli etkenlerdir. İnatçı bir yapımda var; istediklerimi başarana kadar mücadele ederim.

CL: Peki, bu mesleği seçmenizde özel bir neden var mı?

GT: Benim meslek aşkım, kendimi anlama yaşlarımda başladı, desem yeridir. Çünkü çocukken kimisi oyuncaklarla, kimisi bilgisayarlarla oynar ama ben dışarıda tuğlalarla ev yapar, olay yerleri düzenler ve arkadaşlarımı toplayıp gazetede çıkmış haber gibi olayı kurgular ve anlatırdım. Büyüdüğümde de vazgeçmedim ve önüme çizilen yollar da beni bu mesleğe doğru ilerletti.

CL: İşinizde hangi aşamaları geçerek bu seviyeye geldiniz?

GT: Hepimizin de bildiği gibi, emek sarf edilmeden bir yerlere varmak zordur.
Tabi, bende çok aşamalardan geçerek gelebildim bu günlere. Vardığınız konumlar için çabalamak ve her detayı gözden kaçırmamak önem taşıyor. Çalışma hayatında önce radyo sonra dergi ve gazete, şimdi de bildiğiniz üzere TV sunuculuğu yapmaktayım.

CL: Gerçekleşmesini istediğiniz bir hayaliniz var mı?

GT: Hayaller sığındığımız limanlar gibidir ve hayaller olmadan umutlar olmaz.
Elbette ki çok hayallerim var. Özellikle içlerinde bir hayalim var ki, düşündükçe beni üzen ve harekete geçiren. Okulda olması gerekirken çöp toplayan, dilendirilmek durumunda bırakılan çocuklar için bir yuva yapmak istiyorum.

CL: Önümüzdeki günlerde oluşturacağınız bir program var mı?

GT: Evet, Altın Rehber TV tarafından 2018 yılı için düzenlenen “Yılın En’leri” organizasyonunda 29 Kasım gecesi ünlü sunucu Şenol İpek ile birlikte sunacağız.

CL: Gül Hanım, sizi tanıdığımıza çok sevindik, güzel sohbetiniz ve samimiyetiniz için teşekkür ederiz.

GT: Ben teşekkür ederim, keyifli bir sohbetti.

Röportaj: Melis Pirinçcioğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here