Kendini Seç ve Sınırlarından Özgürleş!

0
189
Kendini Seç ve Sınırlarından Özgürleş!

Kendini Seç ve Sınırlarından Özgürleş!

Kendini Seç ve Sınırlarından Özgürleş! Hayat sana açmış kollarını, haydi bana koş! Birlikte bu yolu yürümek keyifli olacak derken, onun sana tüm vesile kıldıklarını, aracılarını, mesajlarını, görmeye, duymaya ve bilmeye  hazır mısın? Sana yapabileceklerinin bir sınırı asla olmayacak desem, bu seni heyecanlandırır mıydı?

Bugüne kadar belki çoğu kez ümidi kestin, ‘istiyorum ama neden olmuyor’ dedin. Tam olacak iken bir şeyler oldu ve farklı bir olasılık çıktı açığa. Ya her şey sadece senin o an algılayabildiğin ve olmasına hazır olduğun titreşimde olduysa… Ve her bir oluşun ardında sana mutlak bir hediye varsa?

Şimdi şansızım, yetersizim, başarısızım dediğinde bu hediyeyi fark etmen mümkün olacak mıdır? Şimdiye kadar bir süreliğine sana tüm söylenenleri unutmayı dene.  Sürekli ıspat arayan zihnin ve çevreni ikna etmek zorunda değilsin.

Sen bu yaşamın yani kendinin mimarısın! Değişim seni korkutmasın. Bu sanıldığı gibi seni başka birine dönüştürmeyecek. Sadece olduğun tüm cevherlerin mevcut olduğu kişinin, yeniden doğmasına izin verecek. Ruhun artık yücelmek ve onurlandırılmak istiyor. Ya tüm yaşadıkların onun sana duyurmak istediği sesi ise?

Sen sonsuz algılayışta olan bir varlıksın. Evren tüm bu sonsuz olasılıklar içinde akarken, hayatında sürekli seni durduran, baskılayan ve tekrar eden düşüncelerinden kurtulman mümkün.

Farkındalık senin öz doğanın hediyesi. Bunu daha fazla talep ettiğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sadece sana bir sorum var;

Gerçek kendini seçme cesaretini gösterir misin? Kendini bilmek ister misin?

Bu soruları sorduğunda cevaplar seni kendine doğru bir yolculuğa çıkartacak. Bu yolda sonsuz bir enerji kaynağı olarak, enerjinin dili sana katkı olacak. Enerjinin dili, senin doğuştan getirdiğin bir mirastır. Kendi sezilerine güvenmeye başla ve yola koyul! Bunu yapmaya gönüllü ol.

Yaşamının kurgusu, odaklandığın şeylerin meyve vermesidir. Negatif denilen şey ki biz bu boyutta ona ‘’Bilinçsizlik’’ deriz, sana yük olan, seni özgürleştirmeyen başkalarından da satın aldığın öğrenilmişliklerin yerine, mümkün olan mucizelerin kapısını açacaktır.

Neyi yarattığına dikkat et! Söylediklerin ve eyleme döktüklerin yarınını oluşturur. Bir kez gerçek kendini seçtiğinde, enerji alanın değişime uğrar. Arkadaş çevren, sosyal ihtiyaçların ve bakış açıların tümüyle değişir.

Sana ‘’Sen ne kadar değiştin, eskiden böyle değildin’’ dediklerinde, bazen onaylanmadığını fark edebilirsin. Bunu garipseme! Sen artık başkaları için değil,  kendi seçimlerine göre yaşamı seçtin ve hayata daha filtresiz bakmaya başladın. Daha fazla ruhuna ve bedenine iyi gelecek şeyleri yapmaktan kaçınma.

Bir seçim yaptığında, bazı duygular açığa çıkabilir. Bunlar, atalet duygusu, erteleme ve bahaneler şeklinde devam eder. Bu duygulardan özgürleşmen için bir süre o dirençler kırılana denk seçiminden vazgeçmemelisin. Bedenin ve zihnin seni otomatik yanıtlayıcılar ile durdurmaya başladığında, kendine verdiğin özeni hatırlamayı unutma.

Yaşamında ‘’iyikiler’’ biriktirmen için ‘’keşkeler’’ i bırakman gerek.

Her gün senin için yeni bir sayfa. Hiçbir şey için geç değil. Talep ettiklerine odaklan ve en başta küçük hedefler belirle kendine. Böylelikle, büyük hedeflerin için kolaylıklar sana sunulmaya başlayacak. Sen bütünüyle her an yenilenen enerjinle etrafındaki değişimleri fark ediyor olacaksın.

Var olan potansiyelin ortaya çıkmasında algılarının açılmasının ve gerçeği görmeye istekli oluşunun büyük katkısı vardır. Ruhsal, bedensel ve  zihinsel olarak dönüşümün seni yeniden yapılandırır. Adeta nefes almaya başlarsın. Mutluluğun için sürekli bir sebep arayışın kalmamaya başlar. Çünkü sen Kendi varlığının öz doğasını hatırlamaya başlamışsındır. Bu öyle bir hal olur ki, kendini keşfetme heyecanın seni ruhsallığınla buluşturur.

Farkındalığını arttırmak için kendine özel alanlar yarat. Mutlaka her gün bir süre kendinle baş başa olsun. Sessizliğe alışkın biri değilsen, ilk başta daha kısa süreler ile kendini dinlemeyi seçebilirsin. Nefes egzersizleri, kişisel gelişimine katkı olacak kitaplar ve çalışmalar ile hayatın eski düzeninden çıkacak ve zihinsel yüklerinden arınmaya başlayacaksın. Kendini Seç ve Sınırlarından Özgürleş!

Sana en çok yorgunluğu yaratan düşüncelerindir.

Zihnin sürekli aktif olduğunda ne anda kalabilir ne de farkında olabilirsin. Oysa bu hayata sadece güncel ihtiyaçlarını karşılamaya gelmedin değil mi? Yaşam amacın, kendine giden yolculuğun içinde mevcuttur. Her ne arıyorsan, dönüp bakacağın tek adres kendinsin. Kendine emek, en güzeli ve en değerlisidir.

İçsel huzurun dışsal değildir. Daima kalbine sor, asla yanılmadığını göreceksin. Kendi sesini duyabilmek için korku, kaygı, endişe, üzüntü gibi ne varsa bunlardan özgürleşmeye istekli olur musun? Sen dönüştükçe, gördüğün hiçbir şey aynı olmaz. Artık her şey daha parlak, net ve kolaydır.

Herkes, sana hayatı görmek istediğin gibi görmenin mümkün olmadığını söylediğinde onlara gül geç! Bazıları bunu seçmeyebilir, yol kendine özeldir. Ne yaratmak istiyorsan bil ki, hepsi çoktan oldu ve seni bekliyor. Hepsi burada mevcut. Sen, düşüncelerin değil, sonsuz bilişin kendisisin. Varlığın bunu biliyor.

Bu yolda yol arkadaşların senin destekçin olacak. Dolayısıyla yalnız da değilsin. Kimlerin hayalleri ya da bakış açıları senin realiteni etkiliyorsa, artık bunları fark edip sadece kendin için ve sana özel olan bu hayatı yaşar mısın? Zor değil! Kolaylıkla mümkün! Zor olan sadece bir bakış açısıdır.

Kolaylığı talep et, Kendini seç, sezgilerine güven ve yaşamını sev.

Seninle bu yaşam oyunun da birlikte neler keşfedebiliriz?  Hep birlikte her şey mümkün! Kendini Seç ve Sınırlarından Özgürleş!

Özlem Uğur
Access Bars Uygulayıcısı ve Enerji Uzmanı

İnstagram: ozlem.uguur

Twitter: bellaoz34

Facebook: Özlem Uğur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here