Murat Kurşun

0
190
Murat Kurşun

Söz yazarı, bestekar  ve eşsiz yorumculuğundan sonra yeni mekanında işletmeci kişiliği ile bizi karşılayan Murat Kurşun, Caddemag okuyucuları için keyifli bir röportaj verdi.

Tuğçe YAĞMUR: Öncelikle müzik ile ilgili başlayalım. Yeni bir albüm veya single çalışmanız var mı?

Murat KURŞUN: Albüm çalışmalarının yerini artık single çalışmaları aldı. Yeni şarkılarım ve bestelerim var, o yüzden her iki ayda bir arayı kısa tutmak kaydı ile single olarak çıkartıyorum. Dinleyicilerimizden ve sevenlerimizden hem ayrı kalmamış oluyoruz hem de sürekli piyasada olmak, bir sanatçıyı daha güçlendirip keyifli işler çıkartmasını sağlıyor.

TY: Mekanınız çok şık hem de modern dekorasyonunda, sizin de fikirleriniz ile katkınız oldu mu?

MK: Mekanın bütün her şeyi ile A’dan Z’ye ben ilgilendim. Dekorasyon ilgimi çeken bir konudur. Herhangi bir yerde hoşuma giden bir şey gördüğümde hemen fotoğrafını çekerim, daha sonra mutlaka kullanacağım nokta olduğunda bana fikir vermiş oluyor.

TY: Yoğun temponuzun ardından mekan ile ilgilenmek zor olmuyor mu?

MK: Sadece mekan değil ben bir çok iş alanı ile ilgileniyorum. Sahne, konser, özel organizasyonlar ve mekanımın haricinde çiftliğimiz var, hayvancılık yapıyoruz. Haftanın iki ya da üç günü mutlaka gidip oraya vakit ayırıyorum. Hayat çalıştıkça, emeğinizin karşılığını aldıkça ve bunu paylaştıkça güzel. Çalışmayı seviyorum. Böyle olunca da hiçbir iş zor gelmiyor tam tersine hep üretmek istiyorsunuz. Murat Kurşun

TY: Müzik sektöründe en çok düğün yapan sanatçılar arasındasınız, bunu neye borçlusunuz?

MK: Her kitleye, her yöreye, her yaşa hitap etmek çok önemli bu yüzden repertuarımı çok geniş tutuyorum. Yeni bir şarkı çıktığında hemen şarkıyı geçer ve repertuarıma alır kendi yorumum ile dinleyenlerle paylaşırım. Müziği kısıtlamamak lazım, sanatçı her tarzı okuyabilmeli.

TY : El lezzetinizin güzel olduğunu duyuyoruz, mutfağa sık sık girer misiniz?

MK: Damak zevkimden dolayı el lezzetime güvenirim, vakit buldukça mutfağa giriyorum. Hatta aşçıma bile karışırım, ona tarif ve öneriler veririm. Yemek konusunda herkesin yaptığı yemeği beğenemiyorum mutlaka önerilerim oluyor.

TY: Stil ve modayı takip eder misiniz?

MK: Stil ve modayı takip ediyorum ama her zaman kendime neyi yakıştırıyorsam öyle daha iyi hissedip kendi seçtiklerimi giyiyorum. Moda sürekli değişiyor, her moda her insanı özellikle biz sanatçıları bazen yansıtmıyor. Benim için moda ve stil kendinize yakışandır.

TY: Bize zaman ayırdığınız ve konukseverliğiniz için çok teşekkür ederiz. Tekrar yeni mekanınız hayırlı, uğurlu olsun ve diğer çalışmalarınız için de başarılar diliyorum.

MK: Benim için de çok keyifli bir sohbet oldu. Ben de teşekkür ederim, başarılar.

Murat Kurşun

Röportaj: Tuğçe Yağmur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here