Orgonit Nedir?

0
296

Orgonit Nedir?

Orgonit, adına “yaşam enerjisi, canlılık enerjisi” de diyebileceğimiz Orgon Enerjisi’ni ürettiğine inanılan bir sistemdir. Tabiatta, insandan çok daha önceleri bile var olan, yaklaşık 2 buçuk milyon yıl içinde şekillenen, gezegenimizin doğal güzelliklerinden hatta belki de mucizelerinden biri olan Kristallerin, mitolojide “tanrıların kullandığı metal” olarak da bilinen Bakır ile bir araya getirilmesidir. Burada “mucize” kelimesini kullanmamızın abartılı olmayacağını düşünüyorum çünkü kristaller, hiç bilmediğimiz bir fiziksel mekanizma ile kendiliğinden, çok düşük bir frekans yaymaktadır. Hatta tabiatta, kendiliğinden bir elektromanyetik frekans yayan tek varlık (Güneş hariç) kristallerdir.

Pek çoğumuz bilmeyiz ama günümüz teknolojisinde, frekans yayan, frekans kullanan her cihazda kristal ünitesi hayati önemde bir parçadır. Cihaza başlangıç frekansını verir. Örneğin kristaller olmadan bir radyo vericisi yapılamaz. Benzer bir süreç ile orgonitler de bir frekans yaymaktadır fakat bir farkla: Teknolojik cihazlar kristallere akım vererek onları, yaydıkları doğal frekansı değiştirmeye zorlarlar, böylece kristal, normalde yaymadığı yüksek frekanslar yaymaya başlar. Kim bilir belki de teknolojik cihazların çoğu insanda (özellikle spiritüel insanlarda) bir baş ağrısına sebep olması, kristallerin doğal olarak yaydıkları frekansın değişmeye zorlanmasıyla ilgilidir. Yani bir orgonit yapmaktaki esas amaç, kristalin doğal frekansını, normalde yaydığı ve milyonlarca yıldır yaymakta olduğu frekansı etrafımıza yaymak ve hayatımıza dahil etmekle ilgilidir. Bir düşünsenize, günümüz teknolojisinin, insanlığın gelişiminin zirvesi olduğunu düşünüyoruz fakat bu teknoloji, tabiatta 2 buçuk milyon yılda oluşan güzel bir taş olmadan çalışamıyor.

Şu durumda hangisinin daha gelişmiş olduğunu düşünmeliyiz?

Kristallerin kendiliğinden bir frekans yaymakta olduğunu keşfeden ve bu sayede yüzlerce buluşa imza atan ilk bilim insanlarından birisi Nikola Tesla dır. Tesla’nın dehası, günümüz teknolojisinin kullandığı pek çok cihazın da temellerini oluşturmuştur. Wilhelm Reich ise kuartz kristalleri ile, bakır iletkenleri bir araya getirerek orgon jeneratörü, orgon enerjisi toplayıcısı, bulut avcısı gibi isimler verdiği bazı deneyler yapmıştır. Wilhelm Reich, orgon enerjisi – yaşam enerjisi ile bazı hastalıkları tedavi edebildiğini, insanlar üzerinde olumlu psikolojik değişmeler sağlayabildiğini iddia etmiş olan bir bilim insanıdır. Kişi üzerindeki olumlu değişiklikler, cihaz yardımıyla mı yoksa inanç yardımıyla mı olmuştur, bunu bilemeyiz fakat ne fark eder ki? Dilerseniz orgonitinizi tıkır tıkır saat gibi çalışan bir cihaz olarak, dilerseniz de size sevgi dolu gözlerle bakan bir arkadaş olarak kabul edebilirsiniz.

Her iki durumda da hayatınızda olumlu bir dokunuş hissedeceksiniz. 

Orgonitinizi pek çok insanın “banane” deyip geçeceği konularda, korumacı bir tavırla daima yanınızda olacak bir arkadaş gibi görüp kabul edebilirsiniz. Orgonitlerinizin sizinle konuşmadığını düşünürseniz yanılırsınız. Moraliniz bozulduğunda, canınız sıkıldığında, tesadüfen karşınıza çıkan ve ilk görüşte size yepyeni bir enerji veren, moralinizi düzelten bir çiçek, sevimli – ilginç bir bulut, yavrularını koruyan bir kaz, gökyüzünde olanca heybetiyle dolanan bir kartal veya platonik aşkınız sizinle ne kadar konuşuyorsa, içinde sevdiğiniz şeyleri topladığınız ve gözünüze “güzel görünen” bir orgonit de sizinle en az o kadar konuşuyordur.

Günlük hayatımıza, gözümüze güzel görünen, hele ki size değer veren bir insandan hediye gelen bir orgoniti dahil etmek, zihninizi bilgiç bir tavırla manipüle etmek değildir. Aksine, zihninizin yeteneklerine inanarak, yeni arkadaşınızın hayatınıza pozitif dokunuşlar yapmasına izin vermektir. Orgonit Nedir?

Peki ne değildir orgonit? Orgonit bir muska, bir totem değildir. Sadece orada olduğu için size yardım etmesini beklemeyin. Orgonitinize bakın, onu düşünün, gözünüze ne kadar güzel göründüğünü düşünün, onu sevin… Hatta onu kusurlarıyla, koşulsuz sevin. Unutmayın, “Koşulsuz sevginin evreni değiştirme gücü vardır” Bu şekilde orgonitinizin yaydığı güzel frekansların zihninize nüfuz etmesine izin vermiş olursunuz. Orgonitinizin varlığını başkalarının bilmesine, onay vermesine, inanmalarına ihtiyacınız yoktur. Hatta etrafınız, inanca inanmayan katı bilimsel dünya görüşlülerle kum gibi çevrilmiş bile olabilir. Orgonitiniz hem sizin için hem de onlar için çalışmaya devam edecektir. Nasıl demişti Küçük Prens: “Çölü güzelleştiren, bir yerlerde bir kuyu saklıyor olmasıdır.”

Dilerseniz orgonitinizi kendiniz yapın veya yapan birisinden rica edin ve ailenize, sevdiklerinize hediye edin; orgonitin ne olduğunu bilmeseler de, inanmasalar da hediye edin ve onlarla aranızdaki bağın nasıl da kuvvetlendiğine şahit olun, zihinsel dönüşümlere şahit olun.. Çölün yavaş yavaş yeşermesine şahit olun. Orgonit Nedir? Orgonit Nedir?

Burcu UZUN

 

www.nefesorgonit.blogspot.com

Instagram: burcu.nefesorgonit

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here