Pelin Akgün

0
228
Pelin Akgün

Yaz benim için her ne kadar tek parça kıyafetler, uçuş uçuş çiçekli elbiseler, elbiselerin altına giyilen düz sandaletler, birçok parçayla kombin edilebilen jean şortlar, büyük küpelere eşlik eden deniz tuzlu saçlardan ibaretse de, sonbahar daha da bir kat kat giyinme, daha koyu tonlara teslim olma zamanıdır.

Aslında stil denen şeyin mevsimle değiştiğine inanmıyorum, sadece mevsime göre kıyafetlerini uyarlıyorsun.

Yazın gardırobumda daha hafif kumaşlardan oluşan, renkli parçalar yer alırken, sonbaharla birlikte daha çok toprak tonlarına, lacivertlere, siyahlara yer veriyorum ve zamansız parçalar eklemeyi tercih ediyorum.

Yaz akşamlarında takıp takıştırmayı çok seviyorum. Jean şort bile giysem, mercan, turkuaz ve sarı tonlarında koca küpeler vazgeçilmezim. Sonbaharda ise yazın olduğum kadar kalabalık olmayı sevmiyorum. Aynı mevsim gibi, ağaçların yapraklarını bıraktığı gibi ben de sadeleşmek istiyorum.

Mevsim ne olursa olsun en vazgeçemediğim aksesuarım, olmazsa olmazım, birçok kadın gibi güneş gözlüğüm.

Yazın fazla makyaj yapmaya da ihtiyaç duymuyorum; bir ruj, bir rimel yeterli. Bronzlaşınca daha iyi hissediyorum, kim hissetmiyor ki?J Ama şehre dönünce de makyaj malzemelerime sarılıyorum.

Yaz boyu akşamüzeri güneşi batarken, hafifçe esen rüzgarda ruhumu dinlendirip, çocuklardan arta kalan zamanda okuduğum kitaplarla zihnimi rahatlatıp, kendimi şehrin karmaşasına, sabah erkenden başlayan koşuşturmasına hazırladım.

Eylül benim için her zaman boş bir defterin ilk sayfasını açmak gibi. Başlangıçlar… Çocukların okulları, yeni işler, projeler…

Yazın zamansızlığından, daha disiplinli, her şeye yetişmeye çalıştığın, zaman yönetimi yaptığın bir hayata geçiş.

Şimdi, sabah erkenden uyanıp, çocukları okula yetiştirmeye, onlar okuldayken, toplantılarımı yapmaya, aynı zamanda alışveriş, yemek yapma gibi günlük rutinleri gerçekleştirmeye hazırım.

Jean pantolonlarımı ve trençkotlarımı özledim, yaklaşık 3 aydır giymediğim spor ayakkabılarımı da J

Artık güneşli günlerin vazgeçilmezi sandaletler ve terliklere de veda edip, botlara ve çizmelere yer açma zamanı J

Bu sonbahar/kış sezonunda kat kat giyinmek trend. Yazın tek parka elbiselerinden sonra kat kat giyinmeyi özlüyorum, desem yalan olmaz.

Yazın neredeyse birçok parçada görmeye alışık olduğumuz ama sonbahar sezonunda çok karşımıza çıkmayan çiçek desenlerini, yeni sezonda da sık sık göreceğiz. Mevsim şartlarına pek de uygun olmayan bu çiçek desenlerini, belki kışın kasvetli havasında bize baharı hissettirir.

Bu sezon son yıllarda görmeye alışık olduğumuz pofuduk montlar, yine çok hakim. Dış giyimin vazgeçilmezi, paltoların cazibesi de her sezon katlanarak artıyor.

Bir de 80’lere geri dönüş var ki, annelerimizin gardroplarına talip olabiliriz J

Neon tonları, hacimli kollar ve tabii ki vatkalar J

Bu kış leopar desenleri de geri dönüyor, zebralar, kaplanlar, vahşi çizgiler! Ben kendime çok yakıştıramıyorum ama harika kombin eden ve kendine yakıştıran kadında da bayılıyorum!

Deri kıyafetler daha çok tercihim, özellikle deri elbiseleri çok beğeniyorum ve bu sezon yine çok trend.

Ateş pileler de bu sezon sıklıkla karşımıza çıkacak. Kazaklarla ve büyük aksesuarlarla kombin edilince harika olmuyor mu?

Sonbaharda en çok toprak tonlarını tercih ediyorum ve toprak tonları her sezon olduğu gibi bu sezon da rüştünü ispatlıyor. Şapkamdan, botuma kadar toprak tonlarından giyinmeye bayılıyorum. Bu hep böyleydi, mevsim tonlarının etkisinde kalıyorum sanırım.

Bu sezonun renklerinde şarap rengi, kırmızı, zeytin yeşili, zümrüt yeşilinin yanı sıra soğuk havalarda içimizi ısıtacak turuncular, baharı hissettirecek lavanta moru, uçuk pembeler, sarı tonları var.

Soğuk mevsimlere çok yakışan lacivert, kış sezonuna aydınlık kazandıracak kırık beyaz, ten rengiyle bire bir nude ve soft camel tonlar ve kışa en çok yakıştırdığım yanık kahve tonu yine sezonun en favori renklerinden.

“Ultra Violet¨, Sonbahar/Kış renk trendlerini de etkisi altına alıcak. Yazın çok sevdiğimiz bu saf mor tonunu kışın da sever miyiz, sizce? J

Pelin AKGÜN

Blogger

Babs And Grace – Kurucu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here