Şebnem Ekşib

1
8943
Şebnem Ekşib

Eylül 2018 Vedik Astroloji ile Öne Çıkan Burç ve Enerjiler

Yaz ayları boyunca devam eden tutulma ve gezegen gerilemeleri nihayet bitti ve bir süredir bizi tutan, ilerlememizi engelleyen bu duraklamalardan kurtulup daha hızlı ilerleyebileceğimiz Eylül ayına geçiyoruz. Eylül ayının en önemli etkisi, iki önemli iyicil olarak bilinen Venüs ve Jüpiter’in, ay boyunca birlikte hareket ederek kendi burçlarında güçlü pozisyonda olan Mars, Venüs ve Güneş’in desteği ile hızlanmamıza yardım etmeleri olacak.

Eylül ayı boyunca bir süredir bekleyen, duran birçok konuda daha aktif olabilecek, sonuç alabileceksiniz.

Enerjiler Aslan, Oğlak ve Terazi burçları için hareketli ve sonuç alabilecekleri etkiler vaat etmekte. Bolluk ve konfor gezegeni Venüs, kendi burcunda Terazi’ler için aşkta, parada, ilişkilerde konforlarına dönük etkiler verecek. Güzellik ve estetik alanlarında adım atmak istiyorsanız yine Eylül ayı oldukça destekli enerjiler içeriyor.

Diğer yandan bir süredir Mars gerilemesi ile zor bir süreçten geçen, aksiliklerle boğuşan Oğlak burçları veya yükselen Oğlak’lar kariyer alanlarında hayli hareketli olacaklar. Özellikle sanat, TV veya medya işleri varsa kısmetli bir dönem geçirecekler.

Eylül ayının öne çıkan burçları:

Terazi, Aslan, Başak, oğlak ve Koç’lar…

Yengeç, Aslan, Başak, Kova, Balık, Oğlak hızlı gelişmelerin olduğu ve tempolu bir ay geçirebilirsiniz.

Eylül 2018 boyunca aktif olacak Venüs, Jüpiter kontağı iştahta artma, kilo alma eğilimi verebilir ki; bu nedenle ay boyunca düzenli ve sağlıklı beslenmeye, spor yapmaya, hareket kısıtlamasından uzak durarak daha aktif olmaya özen göstermek yerinde olacaktır.

Dekorasyon ve benzeri bir konuda planladığınız değişiklikler, taşınma veya yer değiştirmek üzerine atmak istediğiniz adımlar varsa yine bu ay destekli etkiler söz konusu ki; Ekim ayından önce benzeri planlamalarınızı uygulamakta fayda var. Özellikle Yengeç burçları, Boğa, Yay ve Başaklar bu konuya daha fazla önem versinler.

Ekim 2018 Vedik Astroloji İle Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ekim 2018’in en dikkat çeken gezegen enerjisi Venüs’ün gerilemesi olacak. Vedik Astroloji’ye göre, Terazi burcunda gerileyecek olan Venüs, ilişkiler ve aşk hayatında başta Terazi burçları olmak üzere, Terazi, Koç, Kova ve İkizler adına gelişmeler, değişimler getirebilir.

Ekim ayında ilişkilere dikkat !

Venüs gerilemesi nedeniyle Ekim ayı boyunca nikah, düğün, nişan gibi organizasyonlar ve adımlar için uygun değil. Bu konularda 5 Ekim ile 17 Kasım arasında mümkünse adım atmamak ve beklemek daha doğru olacaktır. Estetik operasyonlar veya müdahaleler eğer acil değilse bu aralıkta yine dikkatli planlanmalı. Diğer yandan sanat, dekorasyon ve lüks tüketimle bağlantılı alım satımlar Venüs’ün gerileme sürecinde olacağı 5 Ekim’den itibaren ele alınmamalı.

Venüs gerilemesi hormonlarla ilgili hassasiyetler verebilir ki, böbrek ve idrar yolları enfeksiyonları, hormonlarla bağlantılı sıkıntılar bu süreçte biraz daha fazla öne çıkabilir.

Ekim ayında düğün, nişan gibi organizasyonlar, estetik ve dekoratif değişiklikler adına önemli adımları atmayın, bu tip konularda girişimlerinizi 17 Kasım’dan itibaren düzenlemeye gayret edin.

Bu ay boyunca Mars ile Güneş arasındaki uyumlu görünüm hızlı hareket ederek, çevreden önemli destekler alınmasına yardım edebilir. Mücadele ettiğiniz bir konuda sonuç almak, üstlerinizden destek görmek Ekim ayında başta Oğlak ve Başak burçları olmak üzere ilginç gelişmeler getirebilir.

Ekim 2018 öne çıkan şanslı burçlar, Terazi, Koç, Oğlak, Başak, Boğa olarak dikkat çekmekte. Balık, Terazi, Koç, Kova ve İkizler ise ilişkilerde hareketli olacaklar.

Kariyer, girişimler ve yatırımlar adına ise Oğlak, Yay, Aslan, Yengeç burçları eski projelerin, işlerin tekrar canlanmasına şahitlik edebilirler.

Ekim ayını dikkatli geçirmesi gereken burç ise Akrep olarak öne çıkmakta. Akrep burçları giderlerine, gelir gider dengelerine ve ilişkilerine dikkat etsinler.

Bu ay öncelikle sağlığa ve bilhassa metabolizmamıza, hormonal dengeye dikkat etmeliyiz. Spora önem vermek, hareketli olmaya çalışmak önemli olacak.

Beden bioenerji ritmimiz adına, Venüs gerilemesi nedeniyle kalp ve kök çakrası dengelerimiz daha çabuk bozulabilir. İç huzurumuza önem vermek, sevdiğimiz işlerle uğraşmak ve ilişkilere fazla odaklanmadan, aşk ve ilişkilerde radikal kararları bu aya denk getirmemeye özen göstererek hareket etmek yerinde olacaktır.

Venüs gerilemesi boyunca parasal konular, finansal güvenlik ihtiyacımız artacak ki parasal yatırımlar, güzellik merkezleriyle ilgili açılışlar, iş başlangıçları, sanat ve dekorasyon alanlarında yeni bir işi aktive etmek bu ay destekli olmayacak.

Eylül ve Ekim aylarınızın gönlünüzce geçmesini dilerim.

Şebnem EKŞİB

Astrolog ve Eğitmen

Diğer yazılarını okumak için >>>

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here